FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE 8 - 18 hod.
+420 773 752 924

Nejen káva dělá kávu

O tom, že nejdůležitější složkou kávy jsou správně zvolená kávová zrna, není pochyb, ale za dobrou kávou stojí i správný způsob pomletí, zvolený způsob přípravy nebo bezesporu také VODA.

VODA jako jedna ze základních podmínek pro život je naší nedílnou součástí, ale její kvalita a chuť se liší. Značný vliv na to má především její tvrdost. Voda s vysokou tvrdostí obsahuje větší množství minerálů, a ty nejen mění chuť, ale zároveň mají schopnost se usazovat. Aby bylo docíleno optimálního nastavení, jsou kávovary NIVONA vybaveny testovacím papírovým indikátorem pro určení pH, které po vás kávovar žádá při prvním nastavení.

Pro další optimalizaci vody doporučujeme používat ke kávovarům také filtry (Filtr CLARIS NIVONA NIRF 700), které účinně odstraňují z vody vodní kámen, stejně tak jako další nežádoucí látky jako jsou těžké kovy nebo chlór. Jeho použitím nejen zlepšujete výslednou kvalitu vody určenou pro přípravu kávy, ale zároveň i prodlužujete životnost kávovaru.

Pro optimální kvalitu vody a ochranu vašeho kávovaru NIVONA doporučujeme používat originální přípravky pro péči a údržbu.